Twój zaufany
Partner w handlu

Rodzaje kół w wózkach dziecięcych EASYGO

13 sierpnia 2019

Koła są podstawowym elementem wózka decydującym o tym po jakich nawierzchniach możemy nim jeździć. Wybór wlaściwego rozwiązania zależny jest zarówno od budżetu jakim dysponujemy oraz od sposobu w jaki chcemy eksploatować dany wózek. 

Koła możemy podzielić ze względu na ich rozmiar oraz materiał z jakiego są wykonane opony. 

Małe koła charakteryzują się niską wagą oraz małymi rozmiarami po złożeniu wózka. Wózek o małych kołach świetnie sprawdzi się na równych nawierchniach oraz zajmie mało miejsca w bagażniku samochodu. Wózki z małymi kołami polecane są dla aktywnych osób które często podróżują i kilkakrotnie składają i rozkładają wózek. Przykładem wózka spacerowego o charakterystycznych małych wymiarach jest MINIMA marki EASYGO. 

minima.jpg

Duże koła w wózku to jednocześnie wyższa waga ale za to otrzymujemy większą korzyść w pokonywaniu mokrych lub nierównych nawierzchni. Wózki o dużych kołach nie są tak kompaktowe jak spacerówki z małymi kołami i zajmą dużo więcej miejsca w bagażniku samochodu. Jeśli jednak pokonujesz dużo nierównych tras wózek o dużych kołach będzie wygondniejszy w użytkowaniu. W ofercie EASYGO są następujące modele wózków spacerowych o dużych kołach: VIRAGE ECCO, SOUL AIR, OPTIMO, OPTIMO AIR, QUANTUM AIR, QUANTUM ALU.

virage11.jpg

Również istotny poza rozmiarem kół jest także materiał z którego wykonane są opony. Większość producentów wózków dziecięcych stosuje 3 rodzaje opon w kołach:

EVA- potocznie zwane "kołami piankowymi" to najbardziej standarodwy a jednocześnie najlżejszy materiał. Tego typu materiał najczęściej jest stosowany w wózkach spacerowych typu "parasolka" i w spacerówkach z pełną rączką. Zalętą tego materiału jest niska waga i przystępna cena, ale koła EVA niestety najszybciej się zużywają oraz wbijają się w nie różne materiały napotkane na drodze takie jak kamyki czy szkło. Ten typ opon stosowany jest w wózkach NITRO, VIRAGE i QUANTUM ALU.

Najlepszym tworzywem stosowanym do produkcji opon w kołach wózków dziecięcych jest poliuretan. Tego typu materiał jest lekki i odporny na ścieranie. Poliuretan nie zmienia sie pod wpływem warunków atmosferycznych, latem nie mięknie a zimą nie twardnieje. Ponadto wózkiem można także jeździć po mieszkaniu ponieważ nie pozostawia śladów na posadzce. Jeśli opona wykonana z poliuretanu jest jednocześnie wysoka to jej amortyzacja będze zbliżona do koła pompowanego. Jeśli opona jest niskoprofilowa, to nie należy się obawiać że się szybko zetrze. Koła z poliuretanu są niezwykle wytrzymałe i nie wbijają się w nie kamyki czy inne materiały. Koła te są dużo droższe co przekłada sie finalnie na wyższą cenę wózka spacerowego. Jeśli jednak chcemy użytkować wózek przez 2-3 lata warto zainwestować w tego typu koła i nie martwić się o ich wymianę czy zużycie. Z tego typu materiałolw w ofercie EASYGO znajdziemy takie modele jak: OPTIMO, MINIMA oraz MINIMA plus. 

minima plus1.jpg

Koła pompowane posiadają gumową oponę z dętką. Są to jednocześnie najbardziej pożądane ale także najcięższe koła. W tego typu kołach trzeba się także liczyć z koniecznością okresowego pompowania lub uszkodzeniami dętki. Tego typu koła moga pozostawiać ślady na posadzkach więc jeśli chcemy aby wózek znajdował się w domu powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie opon. Koła pompowane zapewniają najlepszą amortyzację i najlepiej sprawdzą się na zaśnieżonej czy wyboistej powierzchni. Dzięki wysokiej amortyzacji wózek poradzi sobie na najtrudniejszych drogach a dziecko nie będzie odczuwało dyskomfortu jazdy. Tego typu koła stosowane sa zazwyczaj w wózkach wielofunkcyjnych 2w1 oraz 3w1, ponieważ przewożone są w nich noworodki, które mają delikatny układ kostny i większą potrzebę spania. Do tego typu wózków EASYGO należą: OPTIMO AIR i SOUL AIR.

Do niektórych modeli wózków spacerowych istnieje mozliwość dokupienia kompletu kół pompowanych. Takimi modelami są wózki OPTIMO i OUANTUM ALU. 

Pełną ofertę wózków EASYGO znajdą Pańatwo w naszej stacjonarnej hurtowi dzieciecęj oraz na platformie zakupowej b2b. Zapraszamy 

 

 

 


Zobacz pozostałe aktualności