Twój zaufany
Partner w handlu

DANPOL-jaki materacyk dla dziecka wybrać?

15 lipca 2019

Pierwsze lata życia w znaczącej części zajmuje dzieciom spanie, a przynajmniej leżenie. Wydaje się, że nie ma nic prostszego na świecie. A jednak – łatwo o zaniedbania i błędy, których skutki młody człowiek odczuwać przez całe życie. Jakie warunki należy stworzyć dziecku do komfortowego wypoczynku wspierającego zdrowy rozwój?

Jakie czynniki należy mieć na uwadze, gdy chcemy by dziecko dobrze i zdrowo spało? Ważne jest łóżeczko, jego rozmiar i ustawienie. Fundamentalne znaczenie ma też materac. – Musimy pamiętać, że niemowlę śpi bardzo dużo. Przewijanie, przebieranie, przekładanie dziecka też odbywa się na odpowiedniej powierzchni. Materac nie może być za miękki, żeby dziecko się nie zapadało, może to powodować powstawanie lub pogłębianie się już istniejących wad postawy. Nie może być też zbyt twardy, bo maluchowi będzie po prostu niewygodnie. Twardość materaca najlepiej jest sprawdzić przed zakupem osobiście – to jedna z tych cech, których nie zweryfikujemy przez internet. Jeśli nie możemy potestować tych produktów osobiście, pozostają opinie ekspertów. Wiodącym producentem materacy dla dzieci jest firma Danpol, która uzyskała znaki jakości takie jak KidZone, ECOS lub Certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Materace Danpol mają status produktów medycznych i są stosowane w rehabilitacji. Ich miękkość nie jest więc kwestią przypadku, a istotną rekomendacją.

Zagrożenia czają się wszędzie: dziecko może nie tylko być uczulone na materiał zastosowany w materacu, ale też nadwrażliwe na bakterie i roztocza, dla których łóżeczko dziecko jest idealnym środowiskiem życia. Łuska gryczana i włókna kokosowe to podstawowe materiały, których używa firma DANPOL w produkcji materacy. Jedno i drugie jest antyalergiczne.  Łuska to jedyne w pełni naturalne wypełnienie materaca. Potwierdzają to badania! Zawarte w niej taniny zabezpieczają przed roztoczami i bakteriami, zaś układ łusek gwarantuje przepływ powietrza i kontroluje wilgotność ciała, dzięki czemu zapobiegają one poceniu się i odleżynom. Łuska gryczana to znak rozpoznawczy firmy Danpol. Przez lata uważana była za odpad produkcyjny, niedawno doceniona została za swoje unikalne właściwości prozdrowotne. Warto przyzwyczaić malucha do takiego wypełnienia, by później sam dokonywał słusznego wyboru.

Niespodziewane siusiu, rozlany sok, kłopoty żołądkowe – bez względu na wiek dziecka, materace nie mają łatwego życia. Nie mają też lekko rodzice, którym zależy na sprawnym doprowadzeniu łóżeczka do porządku. Wsparciem mogą być tu pokrowce. W ofercie Danpol znajdziemy pokrowiec Silver z jonami srebra, który łatwo zdejmuje się i pierze – jest odporny na brzydkie zapachy i ma właściwości antybakteryjne; nie sprzyja też rozwojowi roztoczy. Dobrym rozwiązaniem są też pokrowce wodoodporne, takie jak Softmat Max. Można je wyprać w 95 stopniach i nie trzeba prasować. W ofercie firmy znajdują się też pokrowce o szczególnych właściwościach, na przykład Aloe Vera, który nawilża i pomaga w regeneracji naskórka.

Malutkie dziecko, nawet na najlepszym oddychającym materacu nie powinno spędzać zbyt wielu godzin w jednej pozycji. Należy zmieniać dziecku pozycję spania – na brzuchu, na plecach i boku. Pomimo tego, że niemowlę w pierwszym okresie życia ma małe napięcie mięśniowe i tak się przekręca, porusza, więc materac musi zapewniać dobre podparcie dla ciała przez cały czas. Z wiekiem dziecko zacznie obracać się samo. Im starsze, tym bardziej świadomie powinno podchodzić do spraw związanych ze snem. Warto jak najszybciej nauczyć dzieci, że ważne jest spokojne rozciąganie przed snem i po przebudzeniu, jeszcze w pozycji leżącej. Dobry początek i koniec dnia to ważne składniki dobrego życia.

Materac ma kluczowe znaczenie w kwestii wypoczynku, snu i zabawy malucha od pierwszych chwil życia. Jest fundamentem, ale nie jedynym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju, który może pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. W naszej ofercie posiadamy wszystkie materace firmy DANPOL. Zachęcamy do zakupów zarówno w naszej hurtowni stacjonarnej oraz na platformie b2b.

Do końca lipca dodatkowo wszystkie materace DANPOL z dodatkowym rabatem!

 


Zobacz pozostałe aktualności